Učili sme sa vo Viedni – veda, technika, jazyk v praxi

11. mája 2016 sme spoznávali hlavné mesto Rakúska. Ako po minulé roky, aj tento výlet bol nezabudnuteľný, pretože spojil pekne teóriu s praxou. Zo začiatku to vyzeralo, že nám nebude priať počasie, ale po preskúšaní si fyzikálnych zákonov v praxi v Technickom múzeu, sme sa prešli záhradami v Schönbrunne za krásneho slnečného dňa.

...slovami študentov...

Výlet do Viedne bol super. Mám odtiaľ veľa spomienok. Najviac sa mi páčilo v Schönbrunne - tá príroda, to ticho. Dobre bolo aj v Technickom múzeu, kde sme si aj zakričali do „kričiacej skrine a ona vám ukázala, aký vysoký máte hlas.

Som rád, že som na výlet išiel. Ten pocit zo Schönbrunnu je nezabudnuteľný. Nedá sa opísať ani slovami, ako vás to hneď ako ste tam vošli uchvátilo, prekrásne fontány, kvety, záhrady, no proste všetko, čo tam bolo.

                                                                                                                         Jozef Studený  2.D

V Technickom múzeu sme sa zahrali na škrečkov, zatancovali si v miestnosti s hudbou, zalietali v balóne, otestovali silu nášho hlasu. Videli sme stavbu ľudského tela, veľa strojov, prístrojov a spotrebičov.

Z múzea sme prešli do  Schönbrunnu, kde nás pred vchodom privítala živá socha W. A. Mozarta. Súčasťou záhrad bola aj obrovská Neptúnova fontána, nad ktorou bol kopec s Gloriettou, odkiaľ bol krásny výhľad na mesto.

 

                                                                                                                        Juliana Janovíčková  a Škodová Veronika, 1. C


   PK CUJ