Ekotopfim online & Ekokvíz

EKOTOPFILM  ONLINE

 

Sme radi, že aj tento rok sme sa mohli zúčastniť environmentálneho filmového festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, ktorý sa konal v dňoch 26. až 30. 4. 2021, i keď online formou. Filmového festivalu sa zúčastnili žiaci 2. ročníka učebných odborov kaderník a cukrár kuchár dištančnou formou a žiaci 4. ročníka učebného odboru cukrár kuchár prezenčne.  Online sme si pozreli  filmy na témy uhlíková stopa  a potravinový odpad. Spoločne so slovenským raperom  Kalim sme si urobili kvíz o potravinovom odpade, v ktorom sme spoločne hľadali odpovede na zaujímavé otázky z oblasti výroby a spracovania potravín, tiež o ich  vplyve a dopade na životné prostredie.

Pri príležitosti Dňa Zeme sme aj so žiakmi ostatných učebných odborov diskutovali  na dané témy a hľadali riešenia, ako prispieť k ochrane nášho životného prostredia a našej planéty.

 

EKOKVÍZ

Zároveň sme sa zúčastnili prvého celoslovenského online kvízu, ktorý je zameraný na environmentálne témy - EkoKvíz, ktorý organizuje o.z. Edukácia@Internet IUVENTA.  

Jeho cieľom je pozitívne motivovať študentov k tomu, aby sa správali ekologickejšie, teda s väčším ohľadom na planétu Zem. Hravou formou sme získali potrebné vedomosti o environmentálnych témach, ako aj nástrahách súčasnej klimatickej krízy a možnostiach zmiernenia ich negatívneho dopadu. Kvíz prebieha  každý deň počas jedného mesiaca od Dňa Zeme 22.4. až do 21.5.2021 a je určený práve študentom stredných a vysokých škôl na celom Slovensku, no taktiež aj každému, kto sa o tieto témy zaujíma.

Kvíz je možné hrať priamo na webovej stránke https://hra.ekokviz.eu/ alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie, pričom  najšikovnejší hráči s najvyšším počtom bodov budú odmenení ekologickými, lokálnymi a udržateľnými cenami.

Pridajte sa k nám, zahrajte sa a žite ekologicky 😊

 

Ing. Katarína Tkáčová