Zážitkové menu na odbornom výcviku

My, ako národ sme zvyknutí na preplnené taniere jedla. Vždy sa vrátime len do tej reštaurácie, kde dostaneme veľkú porciu.
             Existuje však gastronómia ktorá sa snaží sprostredkovať ľuďom zážitok z jedla. Porcie zvyčajne pozostávajú z viacerých chodov. Sú minimalistické, no ponúkajú rozmaznávanie Vašich chuťových pohárikov.

             O zážitok z jedla sme sa pokúsili s firmou Bidfood  a so žiakmi v odbore cukrár-kuchár. So Spoločnosťou Bidfood v zastúpení p. Ondráša škola spolupracuje už niekoľko rokov.

Bidfood je na Slovensku najväčším distribútorom mrazených, chladených a čerstvých potravín i nepotravinárskeho tovaru na Slovensku.

Pod dohľadom maxi odborníka v remesle Davida Wisniowskeho sme so žiakmi pripravili okrem iného i jelenie stehno úpravou Sous-Vide a bažantov na rôzne spôsoby.

Sous-Vide - metóda varenia, pri ktorej sú potraviny zabalené vo vákuových vreckách varené dlhý čas pri nízkej, presne stanovenej teplote. Názov Sous-Vide (su vít) pochádza z francúzštiny a v preklade znamená “vo vákuu”. Touto metódou je možné dosiahnuť rovnomernú tepelnú úpravu suroviny, a dosiahnuť nenapodobiteľné chute a konzistencie.

Pokračovali sme bažantím vývarom, krémovou zemiakovou polievkou s knedličkami a slaninovým prachom, bulgurrizotom so zeleninou na spôsob ratatouille s bažantím mäskom, kašou zo zemiakov a čierneho koreňa s jelením mäsom, bažantie tagliatelle s cícerom.

Slovač sa v nás nezaprela! Varenie sme zaklincovali exkluzívnym jelením hamburgerom. Ten bol neskutočný!

 

Za podporu ďakujeme vedeniu NAŠEJ školy, firme Bidfood.

 

Bc. Žaneta Oravcová